SZLAK ZABYTKÓW TECHNIKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
W 2022 roku Polskie Zachwyty Motocyklowe wyruszą na Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego. To bez wątpienia najbardziej interesująca trasa turystyki industrialnej w Polsce, tematyczny szlak turystyczno-kulturowy, łączący najważniejsze i najciekawsze pod względem walorów turystycznych, historycznych i architektonicznych obiekty związane z dziedzictwem przemysłowym. Pierwszy wyjazd z tego cyklu, zaplanowany jest na 03 – 05 czerwca 2022. Podczas tej wycieczki zwiedzimy niezwykłe Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie, Sztolnię Królowej Luizy w Zabrzu a w sobotni wieczór, poznamy tajemnice Browaru Zamkowego w Cieszynie.
Podczas tej motocyklowej wycieczki odwiedzimy:
Muzeum Produkcji Zapałek
Jest jedynym czynnym muzeum zapałek w Europie oraz najstarszą fabryką zapałek w Polsce. To bez wątpienia numer 1 na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Muzeum posiada ekspozycje: w dwóch salach wystawowych oraz w działającym zakładzie produkcyjnym – Częstochowskich Zakładach Przemysłu Zapałczanego SA, wykorzystującym linię technologiczną z lat 30. XX wieku. Niepewna jest przyszłość tego unikatowego miejsca – dlatego warto zwiedzić je z przewodnikiem podczas czerwcowej, motocyklowej wycieczki.
Sztolnię Królowej Luizy
Podczas ponad 2 godzinnej wycieczki, odkryjemy czarną perłę Europy. Fragment historycznych wyrobisk pokonamy pieszo, aby kolejne 1100 metrów przepłynąć łodzią. To niesamowita przygoda i najdłuższa tego typu podziemna trasa w górnictwie węglowym. Zwiedzimy podziemny port, ogród pełen niezwykłych roślin, przyjrzymy się autentycznej infrastrukturze górniczej z końca XVIII wieku i poznamy potęgę podziemnych żywiołów.
Cieszyński Browar Zamkowy
Browar w Cieszynie jest jednym z najstarszych browarów na świecie, który pracuje nieprzerwanie od 1846 roku i wytwarza piwo według tradycyjnych technologii. Do dziś w procesie produkcji wykorzystywane są również unikatowe maszyny z przełomu wieku, m.in. korytko Granta czy młynek do słodu ciemnego. Browar Zamkowy to również „żywego muzeum piwowarstwa”, w którym nie tylko można dotknąć i zobaczyć, ale przede wszystkim posmakować.
Harmonogram
3 czerwca, Piątek
Zameldowanie w hotelu w Częstochowie
19:00 – Kolacja
20:00 – Spotkanie organizacyjno-integracyjne
4 czerwca, Sobota
8:00 – Śniadanie
9:30 – Wyjazd z hotelu
– Zwiedzanie Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie
– Przejazd do Zabrza.
– Zwiedzanie Sztolni Królowej Luizy
16:00 – 18:00 Przejazd do Cieszyna. Zameldowanie w hotelu
19:00 Kolacja
20:00 Wieczorne zwiedzanie Browaru Zamkowego Cieszyn wraz z degustacją.
5 czerwca, Niedziela
8:30 Śniadanie
10:00 Wyjazd na trasę
Przejazd malowniczymi drogami okolicy
13:00 Pożegnanie i rozjazd do domów
Cena obejmuje
– Udział w podróży
– Asystę pilota-opiekuna grupy na trasie
– 2 noclegi w pokoju dwuosobowym ze śniadaniami
– 2 obiadokolacje
– Ubezpieczenie turystyczne uczestnika (KL, NNW i OC)
– Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
Cena nie obejmuje
– Opłat parkingowych
– Ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii
– Biletów wstępu do muzeów i innych atrakcji turystycznych
Ilość miejsc ograniczona.
Organizatorem wycieczki jest SeaTours Biuro Podróży Karol Rosada, posiadającym zezwolenie na działalność w zakresie organizacji turystyki nr.297 wydane przez Marszałka Województwa Pomorskiego.
Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niezbędnych zmian w programie ze względu na siłę wyższą oraz zmian w cenie wycieczki ze względu na zmianę kursu walut czy inflacji. Każdy uczestnik będzie informowany na bieżąco o zaistniałych zmianach z uwzględnieniem „Warunków uczestnictwa w wycieczkach SeaTours z dnia 16.09.2021”.
Informacje i zapisy
Anna Jackowska-Pluta
604 755 666
wyprawa@aniajackowska.pl
AKTUALNOŚCI / CZYTAJ WSZYSTKIE →
Anna Jackowska-Pluta / Kobieta na motocyklu
|
+48 604 755 666
wyprawa@aniajackowska.pl
© 2022 by Anna Jackowska – Created by S+R
All Rights Reserved