POLSKIE ZACHWYTY MOTOCYKLOWE

SZLAK ZABYTKÓW TECHNIKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

W 2024 roku Polskie Zachwyty Motocyklowe ponownie wyruszą na Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego, robiąc krótki wypad do Czech.  Szlak Zabytków Techniki, to tematyczny szlak turystyczno-kulturowy, łączący najważniejsze i najciekawsze pod względem walorów turystycznych, historycznych i architektonicznych obiekty związane z dziedzictwem przemysłowym. To będzie bardzo ciekawy i intensywny wyjazd!

Podczas jednego weekendu, zwiedzimy Muzeum Tyskich Browarów Książęcych, kombinat przemysłowy Dolni Vitkovice, a na koniec odbędziemy sentymentalną podróż w czasie w muzeum Fiata 126p. Te industrialne atrakcje połączymy podróżą malowniczymi drogami Beskidów. Pełne atrakcji dni, zakończymy w przyjemnych hotelach z basen i strefą spa. Jak w każdej prawdziwej podróży będzie i coś dla ducha i coś dla ciała, aby po trzech dniach weekendowej podróży, w poniedziałek każdy wrócił do pracy z poczuciem przeżycia ciekawej przygody i z przewietrzoną głową.

Podczas tej motocyklowej wycieczki odwiedzimy:

Muzeum Tyskich Browarów Książęcych
Tyskie Browary Książęce są ważną częścią historii Śląska od prawie 400 lat. To perła architektury regionu, a zarazem nowoczesny browar. Piwo warzy się tu nieprzerwanie od 1629 r., co oznacza, że jest to jeden z najstarszych browarów w Polsce. Podczas wycieczki z przewodnikiem, poznasz fascynujące dzieje Tyskich Browarów Książęcych i historię niezwykle silnego wielopokoleniowego związku lokalnej społeczności z Browarem. Odwzorowane historyczne zdjęcia pokoleń browarników zobaczysz na muralach, z których jeden zalicza się do największych w Polsce. W Centrum Sztuki Piwowarskiej zmysłami doświadczysz tego, jak powstaje dobre piwo i poznasz profile sensoryczne piw Tyskich i Książęcych. W Laboratorium Piwa czekają na Ciebie rozmaite piwne artefakty i najlepsze odmiany surowców. W tym miejscu dosłownie dotkniesz piwowarskiego rzemiosła.

Obszar Dolni Vitkowice
Imponujący przykład architektury industrialnej,  narodowy zabytek kultury Republiki Czeskiej znajdujący się w pobliżu centrum Ostrawy, w Witkowicach. Zabytek obejmuje obszar dawnej huty Witkowice z unikalnym zespołem architektury przemysłowej. W jego skład wchodzą trzy powiązane ze sobą kompleksy przemysłowe: kopalni węgla, koksowni i wielkiego pieca. Podczas wycieczki zajrzymy do samego serca wielkiego pieca, platformy odlewniczej i sterowni. Ze względu na ogromną popularność i spektakularność, nazywany jest nieformalnie „Ostrawskimi Hradčanami”. Zabytek jest wpisany na Europejską Listę Dziedzictwa Kulturowego.

Muzeum Fiata 126p
Muzeum Fiata 126p. w Bielsku Białej, to miejsce niezwykłe. Zbiory Fiata 126p to prawdziwe unikaty, a ekspozycja muzeum jest jedyną kompletną kolekcją wszystkich prototypów i fabrycznie produkowanych Fiatów 126p. Czy w swojej rodzinnej flocie sprzed lat mieliście pięknego „malucha”? Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że znajdziecie go w muzealnej Sali. A obok niego inne motoryzacyjne perełki, nieraz bardzo zaskakujące. Jedno jest pewno, w tym muzeum, zobaczycie Fiata 126p we wszystkich, możliwych odsłonach.

Harmonogram

28 czerwca, Piątek
17:00 Zameldowanie w hotelu Stara Poczta w Tychach
18:00 – 20:00 Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Tyskich Browarów Książęcych.
– Degustacja
20:00 Kolacja pod chmurką oraz integracja

29 czerwca, Sobota

8:00 Śniadanie
9:30 Wyjazd z hotelu
12:00 – 14:00 Zwiedzanie z przewodnikiem Obszaru Dolni Vitkovice
– Obiad
– Przejazd malowniczymi drogami Beskidu Żywieckiego
18:00 Przejazd do Brennej. Zameldowanie w hotelu
19:00 Kolacja
Relaks na basenie i w strefie spa.

30 czerwca, Niedziela
8:30 Śniadanie
9:30 Wyjazd na trasę
10:30 Zwiedzanie Muzeum Fiata 126p w Bielsku-Białej
12:00 Pożegnanie i rozjazd do domów

Cena obejmuje

– Udział w podróży
– Asystę pilota-opiekuna grupy na trasie
– 2 noclegi w pokoju dwuosobowym w ze śniadaniami w obiektach *** z basenami i strefą SPA
– Nieograniczony wstęp do kompleksów basenowo-saunowych podczas pierwszego i drugiego noclegu
– Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Tyskich Browarów Książęcych
– Zwiedzanie z przewodnikiem Obszaru Dolni Vitkovice
– Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Fiata 126p
– Ubezpieczenie turystyczne uczestnika (KL, NNW i OC)
– Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Cena nie obejmuje

– Opłat parkingowych
– Ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii
– Biletów wstępu do muzeów i innych atrakcji turystycznych

Ilość miejsc ograniczona.

Organizatorem wycieczki jest MERITUM ANNA JACKOWSKA-PLUTA posiadającym zezwolenie na działalność w zakresie organizacji turystyki nr. 2728 wydane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niezbędnych zmian w programie ze względu na siłę wyższą oraz zmian w cenie wycieczki ze względu na zmianę kursu walut czy inflacji.

Informacje i zapisy

Anna Jackowska-Pluta
604 755 666
wyprawa@aniajackowska.pl

AKTUALNOŚCI / CZYTAJ WSZYSTKIE →

Szlak zabytków techniki

W 2024 roku Polskie Zachwyty Motocyklowe wyruszą na Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego. To bez wątpienia najbardziej interesująca trasa turystyki industrialnej w Polsce.
|

Kruklin

Serdecznie zapraszam w motocyklową podróż najpiękniejszymi drogami Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.
|

Kobiety na 6 biegu – Bydgoszcz

Przed nami super trening, który w całości odbędziecie na swoich motocyklach!
|

Anna Jackowska-Pluta / Kobieta na motocyklu
|
+48 604 755 666
wyprawa@aniajackowska.pl

© 2022 by Anna Jackowska – Created by S+R
All Rights Reserved