POLSKIE ZACHWYTY MOTOCYKLOWE

Sudety i czeskie pogranicze

Wrzesień to czas kiedy czujemy, że niebawem trzeba będzie zrobić podsumowanie sezonu. Dlatego korzystajmy z niego póki możemy, pokonując niezwykłe drogi, poznając ciekawe miejsca. A takich na Dolnym Śląsku nie brakuje.

Na koniec sezonu, chciałabym zabrać Was w podróż na koniec świata. Może nie na sam koniec, ale bardzo blisko jego końca – na Dolny Śląsk i czeskie pogranicze. Lubię te regiony za rozległe przestrzenie, niezliczone ilości krętych dróg, piękne widoki i bogactwo miejsc wartych poznania. Tego wszystkiego doświadczysz w czasie tej krótkiej podróży.

Opis trasy:

Pierwszego dnia skorzystamy z jednej z największych atrakcji motocyklowych Czech. Nie, nie będzie to piwo, ale coś, od czego w głowie jeszcze bardziej może się zakręcić – idealnie gładka i niemożliwie kręta droga prowadząca przez przełęcz Czerwonogórską. Nie będzie Ci się chciało jechać dalej, bo to raj dla motocyklowych hedonistów, z którego nie chce się wracać na ziemię.  Tego dnia, wielokrotnie będziemy unosić się nad ziemią. W pewnym momencie, spojrzymy na nią ze Sky Walk – malowniczo położonej ścieżki w chmurach.  Potem już tylko relaks w przyjemnie ciepłej wodzie term.

Kolejny dzień uprzyjemnimy sobie jazdą malowniczymi drogami Kotliny Kłodzkiej, Parku Krajobrazowego Gór Sowich, a urozmaicimy zwiedzaniem dwóch największych atrakcji Dolnego Śląska. Zaczniemy od Twierdzy Srebrna Góra – jedynej górskiej fortecy na terenie Polski. Unikatowy na skalę europejską projekt, zakładał stworzenie budowli obronnej korzystając z górzystego ukształtowania terenu.  W ten sposób, pod koniec XVIII wieku, powstał obiekt, który do dzisiaj budzi zachwyt.

Tego dnia, ostatnim punktem zwiedzania będą trasy podziemnego miasta Osówka – najbardziej zaawansowanego w sensie budowlanym obiektu projektu Riesse, na terenie Gór Sowich. Zwiedzanie trasy historycznej gwarantuje naprawdę dużo wrażeń. Bądźcie gotowi na intensywne dni, a po nich zasłużony relaks w Agroturystce Zającówka w Polanicy Zdroju.

Ostatniego dnia, w niedzielne przedpołudnie, zatrzymamy się na Zamku w Mosznej – największym zamku woj. Opolskiego,  spektakularnej rezydencji, którą w przeszłości zamieszkiwała jedna z najbogatszych rodzin tej części Europy.

Podczas tego wyjazdu

– Zwiedzisz z przewodnikiem Twierdzę Srebrna Góra – największą górską fortyfikację w Europie.
Poznasz barwną historię tego miejsca, sięgającą XVIII wieku i zachwycisz się niesamowitą, górską panoramą roztaczającą się z murów twierdzy.
Przejdziesz w towarzystwie przewodnika historyczną trasę podziemnego miasta Ossówka. Trasa historyczna to główna trasa kompleksu wytyczona po najciekawszych korytarzach, które zdążono wykonać do końca 1944 r. Wiedzie wśród betonowych wartowni, hali z szalunkami, niskimi sztolniami oraz wielkimi wyrobiskami w skale gnejsowej.
– Przejedziesz krętymi drogami Parku Gór Sowich, Drogą Mariana Bublewicza, Przełączą Spalona.
– Zachwycisz się widokiem ze Sky Walk – „Ścieżki w chmurach” zbudowanej na wysokości 1116 metrów nad poziomem morza.
Rozpędzisz się na Przełęczy Czerwonogórskiej (Cervenohorske Sedlo) – jednej z najbardziej „zakręconych” czeskich dróg. 48 kilometrów przyjemności z jazdy dla Ciebie i Twojego motocykla, po idealnie gładkim asfalcie.
Zrelaksujesz się w przyjemnie ciepłych wodach basenów Uzdrowiska Termalnego Velké Losiny.

Cena obejmuje

– 3 noclegi w pokoju dwuosobowym w Agroturystyka Zającówka
– 3 śniadania w formie bufetu szwedzkiego
– 3 obiadokolacje
– Internet wi-fi
– Bezpieczny parking
– Zwiedzanie z przewodnikiem Podziemnego Miasta Osówka
– Zwiedzanie z przewodnikiem Twierdzy Srebrna Góra
– Opiekę pilota-przewodnika
– Ubezpieczenie Signal Iduna
– Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Cena nie obejmuje

– Opłat parkingowych poza hotelem
– Biletów wstępu do muzeów i innych atrakcji turystycznych
– Ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii
– Nieobowiązkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (istnieje możliwość zakupu ubezpieczenia podczas rezerwacji u Organizatora – SeaTours)

Istotne informacje

– Termin podróży: 7 -10 września 2023
Nawierzchnia: 100% asfalt
Teren: górzysty, kręte drogi
Liczba kilometrów: 350 km
Poziom trudności: średni, wymagane doświadczenie w jeździe motocyklem w terenie górskim
Tempo: Bezpieczne, spokojne, dopasowane do jazdy w grupie i przepisów
Zakwaterowanie: Agroturystyka Zającówka

Ilość miejsc ograniczona.

Organizatorem wycieczki jest SeaTours Biuro Podróży Karol Rosada, posiadającym zezwolenie na działalność w zakresie organizacji turystyki nr.297 wydane przez Marszałka Województwa Pomorskiego.

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niezbędnych zmian w programie ze względu na siłę wyższą oraz zmian w cenie wycieczki ze względu na zmianę kursu walut czy inflacji. Każdy uczestnik będzie informowany na bieżąco o zaistniałych zmianach z uwzględnieniem „Warunków uczestnictwa w wycieczkach SeaTours z dnia 16.09.2021”.

Informacje i zapisy

Anna Jackowska-Pluta
604 755 666
wyprawa@aniajackowska.pl

AKTUALNOŚCI / CZYTAJ WSZYSTKIE →

Kruklin

Serdecznie zapraszam w motocyklową podróż najpiękniejszymi drogami Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.
|

Kobiety na 6 biegu – Bydgoszcz

Przed nami super trening, który w całości odbędziecie na swoich motocyklach!
|

Saksonia już w kwietniu!

Saksonia zachwyca różnorodnością. Przekonaj się o tym, podczas tegorocznej „majówki”.
|

Anna Jackowska-Pluta / Kobieta na motocyklu
|
+48 604 755 666
wyprawa@aniajackowska.pl

© 2022 by Anna Jackowska – Created by S+R
All Rights Reserved