WYJAZDY MOTOCYKLOWE

RUGIA

Ta największa niemiecka wyspa, nie bez powodu zajmuje pierwsze miejsce na liście najpiękniejszych turystycznych destynacji w Niemczech. Piaszczyste plaże, kredowe klify, urokliwe wysepki i niespieszny rytm, którym Rugia żyje, sprawiają, że jest to kierunek idealny na motocyklowo-rowerową majówkę. Zapraszam Was w bardzo ciekawą podróż!

Po drodze na Rugię zatrzymamy się w Peenemünde, największym centrum zbrojeniowym w Europie w czasie II wojny światowej. To tutaj produkowano elementy pocisków V-1 i V-2. Zwiedzimy ekspozycje muzealne w budynku elektrowni, wjedziemy na taras widokowy, z którego najlepiej widać imponujące rozmiary tego przedsięwzięcia.  Dwie godziny później, będziemy już na Rugii.

Naszą bazą będzie Kapitäns-Häuser, bardzo przyjemny hotel położony w urokliwej wiosce rybackiej Breege. Pierwszego dnia wyruszymy motocyklami do najciekawszych miejsc na wyspie. Zatrzymamy się na przylądku Arkona- ostatnim bastionie Słowian. To tu wznosił się prastary gród i świątynia Świętowita i choć prawie nie ma po nich śladów, to niezwykły widok, przez wieki pozostał ten sam. I nadal zachwyca. Kolejną atrakcją tego dnia będzie rejs statkiem – z perspektywy Bałtyku, najlepiej podziwia się białe złoto Rugii – kredowe klify parku Jasmund. Następnie odkryjemy mroczną stronę wyspy – nazistowski ośrodek wypoczynkowy Prora, którego budowę nadzorował Adolf Hitler.  A potem, będą już same zachwyty.

Drugiego dnia czeka nas kolejna przygoda. Motocykle zamienimy na rowery i wyruszymy na malowniczą wyspę Hidensee. Wycieczka zajmie nam cały dzień, ale więcej będzie na niej wrażeń i zachwytów, niż kilometrów do pokonania.

Rugia to idealne miejsce na odpoczynek i przewietrzenie głowy nadmorskim wiatrem. To smaczne kanapki ze śledziem, niemieckie piwo i nalewki z rokitnika. To będzie bardzo ciekawy i pełen wrażeń wyjazd.

W trakcie tej podróży:

zwiedzisz Peenemünde – największe centrum zbrojeniowe w Europie w czasie II wojny światowej, w którym produkowano elementy pocisków V-1 i V-2.

staniesz na Przylądek Arkona – niemieckim Nordkappie i miejscu pradawnego kultu Słowian, na którym, przed tysiącami lat, stała świątynia Świętowita.

– zobaczysz architektoniczną ciekawostkę Rugii – Kreidebrücke – most kredowy.

– poczujesz klimat wioski rybackiej Vitt.

wybierzesz się na rowerową wycieczkę po urokliwej Hidennsee – wyspie bohemy artystycznej i naukowców, na której inspiracji szukał sam Albert Einstein.

odwiedzisz nazistowski ośrodek wypoczynkowy Prora, którego budowę nadzorował Adolf Hitler.

– popłyniesz na rejs statkiem, aby z perspektywy morza podziwiać wybrzeże kredowe i Königsstuhl – Tron Królewski – najsłynniejszą ze skał kredowych Parku Narodowego Jasmund.

– pójdziesz na spacer po niemal 400 metrowym, zabytkowym molo, w malowniczym kurorcie Sellin.

wyruszysz na spacer nad koronami drzew z zachwycającym widokiem dookoła

spróbujesz smaków typowych dla Rugii: bułki ze śledziem, piwa rokitnikowego i innych specjałów.

Cena obejmuje

– Udział w podróży
– Asystę pilota-opiekuna grupy na trasie
– 3 noclegi w pokoju dwuosobowym ze śniadaniami w hotelu ***
– Opłaty klimatyczne
– Ubezpieczenie KL, NNW i OC
– Sumy ubezpieczenia KL 25000 EUR, NNW 20000 PLN
– Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Cena nie obejmuje

– Motocykla do wzięcia udziału w imprezie
– Paliwa do motocykla
– Wyżywienia, poza 3 śniadaniami w miejscu zakwaterowania
– Opłat parkingowych oraz drogowych
– Ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii (zalecane wykupienie na czas wyjazdu Assistance Motocyklowego na Europę)
– Biletów wstępu do muzeów i innych atrakcji turystycznych, biletów promowych
– Wypożyczenia roweru na wycieczkę po Hidensee
– Nieobowiązkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (istnieje możliwość zakupu ubezpieczenia podczas rezerwacji u Organizatora – SeaTours)

Koszty dodatkowe

– Zwiedzanie muzeum Peenemünde (audioguide + wjazd na wieżę)
– Wypożyczenie roweru na 1 dzień
– Wejście na latarnię morską na Cap Arkona
– Bilet promowy: Breege-Hideensee
– Bilet na rejs statkiem:
– Spacer w koronach drzew

Orientacyjny kwota ww. 80 Euro

Istotne informacje

Termin podróży: 30.04 (czwartek) – 03.05.2022 (wtorek)                                   – Zbiórka: 30.04. godz. 8:00 Szczecin                                                                 – Nawierzchnia: 100% asfalt
Teren: płaski, boczne, malownicze i kręte drogi, unikanie autostrad
Liczba kilometrów: 700 km (od i do miejsca spotkania – Szczecin)
Poziom trudności: łatwy
Zakwaterowanie: Hotel ***

Ilość miejsc ograniczona.

Organizatorem wycieczki jest SeaTours Biuro Podróży Karol Rosada, posiadającym zezwolenie na działalność w zakresie organizacji turystyki nr.297 wydane przez Marszałka Województwa Pomorskiego.

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niezbędnych zmian w programie ze względu na siłę wyższą oraz zmian w cenie wycieczki ze względu na zmianę kursu walut czy inflacji. Każdy uczestnik będzie informowany na bieżąco o zaistniałych zmianach z uwzględnieniem „Warunków uczestnictwa w wycieczkach SeaTours z dnia 16.09.2021”.

Informacje i zapisy

Anna Jackowska-Pluta
604 755 666
wyprawa@aniajackowska.pl

AKTUALNOŚCI / CZYTAJ WSZYSTKIE →

Kruklin

Serdecznie zapraszam w motocyklową podróż najpiękniejszymi drogami Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.
|

Kobiety na 6 biegu – Bydgoszcz

Przed nami super trening, który w całości odbędziecie na swoich motocyklach!
|

Saksonia już w kwietniu!

Saksonia zachwyca różnorodnością. Przekonaj się o tym, podczas tegorocznej „majówki”.
|

Anna Jackowska-Pluta / Kobieta na motocyklu
|
+48 604 755 666
wyprawa@aniajackowska.pl

© 2022 by Anna Jackowska – Created by S+R
All Rights Reserved