POLSKIE ZACHWYTY MOTOCYKLOWE

MAZURY – KRÓTKIE MOTOCYKLOWO-KAJAKOWE WAKACJE

Wakacje bez podróży na Mazury, to nie wakacje. Dlatego serdecznie zapraszam w mazurską podróż. Na malownicze drogi wyruszymy motocyklami, urokami szlaków wodnych zachwycimy się z perspektywy kajaka. Będzie również czas zwiedzanie, mazurski relaks, czyli przyjemne z pożytecznym.

Pierwszego dnia, po krótkim szkoleniu, wyruszymy na 15 km spływ Krutynią – najpiękniejszym szlakiem kajakowym w Polsce, a według niektórych, nawet i w Europie. Rzeka zachwyca każdego. Wytrawni kajakarze cenią jej malowniczość, początkujący lubią jej łagodność. Spokojny nurt, tej niegłębokiej rzeki pozwala czerpać przyjemność z zachwycania się krystalicznie czystą wodą, liliami wodnymi i zielonym parasolem otaczających ją drzew. Krutynia to miejsce idealne na aktywny, a mimo wszystko bardzo leniwy odpoczynek. Oczywiście znajdzie się czas na kąpiel i szaleństwa w wodzie. W końcu to wakacje.

Drugiego dnia, zachwycamy się wyłącznie motocyklowo z przerwami na historyczne przystanki. Wcześnie rano, ruszamy na zachód i zwiedzamy mazurski klasyk –Wolfschanze – Wilczy Szaniec, kwaterę główną Hitlera w latach 1941-1944. Tu zapadały ważne, strategiczne decyzje II wojny światowej oraz dokonano zamachu na Hitlera.  Zwiedzimy to miejsce z jednym z najlepszych, mazurskich przewodników, który przeprowadzi nas po szlaku, wzbogacając zwiedzanie o ciekawostki i anegdoty. A potem znowu wyruszymy na motocyklowy szlak, z jeszcze jednym przystankiem w niezwykłym muzeum we dworze i szlifiernią kamieni piorunowych w stodole.

W niedzielę, zanim pożegnamy się z Mazurami, wyruszymy na lokalne drogi, aby jeszcze bardziej nasycić się widokiem jezior, przewietrzyć głowy i złapać wiatru w żagle.

Serdecznie zapraszam!

A na trasie m.in:

Rzeka Krutynia
Jeden z najprzepiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Przejrzyście czysta woda, przepiękna roślinność schowana pod taflą wody i roztaczająca się dookoła. Wszechobecna zieleń, łagodny nurt i zaglądająca do kajaka przyroda pozwolą Ci na całkowity relaks.

Krutyń
Urokliwa mazurska wieś położona na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego z drewnianą zabudową z początku XX wieku.

Wilczy Szaniec
Ruiny wojennej kwatery Adolfa Hitlera, położone w Lesie Gierłoż. W czasie II wojny światowej powstał tam kompleks około 80 budowli, w tym 7 schronów żelbetonowych ze ścianami grubymi na 8 m i stropami na 10 m oraz 40 schronów lekkich. W Wilczym Szańcu zapadały ważne strategiczne decyzje podczas II wojny światowej oraz gdzie miał miejsce zamach na Hitlera.

Szlifiernia belemnitów
Jedyna na świecie szlifiernia tego niezwykłego kamienia. Belemnit, uznawany przez dawnych Słowian jako amulet szczęścia, chroniący przed wszelkim złem, w szczególności przed pożarem i burzą. Noszony przy sobie ma moc uzdrowicielską.

Muzeum znaczków – Historia poczty
Niezwykła wystawa najstarszych i najrzadszych znaczków pocztowych świata. W zabytkowym dworze zaadaptowanym na muzeum zobaczycie niezwykłą i jedyną w Polsce ekspozycję znaczków pocztowych z całego świata. Niektóre przedstawiają historię poczt regionu warmińsko-mazurskiego, inne stanowią zbiór malarstwa i rzeźby lokalnych artystów.

Malownicze mazurskie drogi i jeziora

Harmonogram

7 lipca, Czwartek
Od 14.00 Możliwość zakwaterowania w Mazurskim Siedlisku Kruklin. Początek wakacji, czyli relaks, basen i korzystanie z uroków Siedliska
19:00 – Obiadokolacja
– Integracja. Przedstawienie planu na następny dzień.

8 lipca, Piątek
8:00 – Śniadanie
– Całodniowy spływ malowniczą Krutynią
– Ciąg dalszy wakacji, czyli relaks, basen i korzystanie z uroków Siedliska
– Obiadokolacja

9 lipca, Sobota
8:00 – Śniadanie
9:00 – Wyjazd motocyklami na trasę.
– Zwiedzanie z przewodnikiem Wilczego Szańca
– Wizyta w szlifierni belemnitów i Muzeum Znaczka,
– Odpoczynek po odpoczynku, czyli relaks, basen i korzystanie z uroków Siedliska
– Kolacja grillowa

10 lipca, Niedziela
8:00 – Śniadanie
– Motocyklowa wycieczka malowniczymi trasami
12:00 – Pożegnanie i rozjazd do domów

Informacje dodatkowe:
Trasy łatwe techniczne, w 99 % asfalt (1% to dojazd do miejsca noclegu), każdy rodzaj i marka motocykla mile widziana, jazda w grupie lub indywidulnie.

Cena

– Motocyklista: 1380 zł
– Pasażer: 1290 zł

Cena obejmuje

– 3 noclegi w pokoju dwuosobowym z łazienką w hotelu Mazurskie Siedlisko Kruklin http://www.mazurskiesiedliskokruklin.pl
– 3 śniadania
– Korzystanie do woli z basenu, sauny i jaccuzzi
– Ciepłą kolację w czwartek i piątek
– Kolację grillową w sobotę
– Zwiedzanie Wilczego Szańca z wybitnym przewodnikiem mazurskim, autorem książek
– Zwiedzanie z przewodnikiem szlifierni belemnitu i muzeum znaczka pocztowego
– Bezpieczny parking dla motocykli
– Opiekę pilota-przewodnika
Ubezpieczenie Signal Iduna
– Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Cena nie obejmuje

– Biletów wstępu
– Wydatków nieujętych w ofercie
– Obiadów na trasie
– Wydatków własnych
– Wypożyczenia kajaka

Ilość miejsc ograniczona.

Organizatorem wycieczki jest SeaTours Biuro Podróży Karol Rosada, posiadającym zezwolenie na działalność w zakresie organizacji turystyki nr.297 wydane przez Marszałka Województwa Pomorskiego.

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niezbędnych zmian w programie ze względu na siłę wyższą oraz zmian w cenie wycieczki ze względu na zmianę kursu walut czy inflacji. Każdy uczestnik będzie informowany na bieżąco o zaistniałych zmianach z uwzględnieniem „Warunków uczestnictwa w wycieczkach SeaTours z dnia 16.09.2021”.

Informacje i zapisy

Anna Jackowska-Pluta
604 755 666
wyprawa@aniajackowska.pl

AKTUALNOŚCI / CZYTAJ WSZYSTKIE →

Szlak zabytków techniki

W 2022 roku Polskie Zachwyty Motocyklowe wyruszą na Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego. To bez wątpienia najbardziej interesująca trasa turystyki industrialnej w Polsce.
|

Kobiety na 6 biegu

Miłe Panie - to wyjazd, który wspólnie Polskim Związkiem Motorowym oraz z Zespołem Kobiet PZM, przygotowałam z myślą o Was i tylko dla Was. Z szaloną radością, zapraszam do wspólnego spędzenia czasu.
|

Dlaczego to robię?

Najpierw była Chorwacja. Potem Afryka, Japonia, Australia. Dlaczego to robię? Dlaczego podróżuję na motocyklu
|

Anna Jackowska-Pluta / Kobieta na motocyklu
|
+48 604 755 666
wyprawa@aniajackowska.pl

© 2022 by Anna Jackowska – Created by S+R
All Rights Reserved