MAZOWIECKIE ZACHWYTY MOTOCYKLOWE

Mazowieckie Zachwyty Motocyklowe – Sochaczew

Wiem, że jestem nieobiektywna, ale nieraz mam wrażenie, że Mazowsze jest najbardziej słonecznym województwem w Polsce. Nawet jeżeli czasem mają pojawić się deszcze i burze, to się nie pojawiają w ogóle, albo pojawiają się później. Jedno jest pewne, mazowiecka pogoda sprzyja wycieczkom motocyklowym. Tak było i w tę niedzielę.

Omijając czarne chumury, podążając za słońcem, Mazowieckie Zachwyty Motocyklowe przemierzały zielone Mazowsze, szlakiem industrialnych zabytków. Tym razem ruszyliśmy na północ, do Browaru Ciechan, jednego z najstarszych browarów na Mazowszu, założonego jako browar książęcy w XVIII w.  Podczas godzinnego spaceru zagłębiliśmy tajniki warzenia „złotego trunku”, który powstaje tu przy użyciu naturalnego procesu fermentacji w otwartych kadziach. Z okiem kompleksu podziwialiśmy mury obronne Zamku Książąt Mazowieckich. W nim byliśmy już wcześniej i na pewno, jeszcze niejeden raz wrócimy, bo wiele się tutaj dzieje.

Jeśli interesują Ciebie takie wydarzenia, masz pomysł na kolejne lub nie wiesz od czego zacząć zapraszam do kontaktu!
Chętnie zorganizuję podróż lub szkolenie dla Ciebie lub grupy z którą jeździsz!

Planując podróż do Ciechanowa nie zapomnijcie o wieży ciśnień – jednej z najbardziej oryginalnych atrakcji Ciechnowa, docenionej przez Portal The World Geography, który uznał ją za jedną z najbardziej niezwykłych wież na świecie. Czy to grzyb, czy oponka, sami oceńcie ten futurystyczny obiekt, znajdujący się na terenie Parku Nauki Tours, który w 2023 roku został wybrany przez Magazyn National Geographic, cudem Polski 2023. Z całą pewnością miejsce zasługuje na to miano, bowiem ideą jego działalności jest rozbudzanie wśród ludzi w każdym wieku chęci uczenia się przez całe życie, poprzez samodzielne doświadczanie nauki. Mazowieckie Zachwyty Motocyklowe wybiorą się tam w kolejnym sezonie.

Więcej informacji o tym niezwykłym przedsięwzięciu, znajdziecie tu: https://parknaukitorus.pl/

Przez rozstępujące się burze, krętymi drogami i bardzo naokoło, dojechaliśmy do Muzeum Kolei Wąskotorowej W Sochaczewie. 140 eksponatów, to 140 interesujących historii, które poznajemy spacerując po największej tego typu wystawie plenerowej w Polsce. Lokomotywy, wagony, wyposażenie dawnych stacji i taboru. Wśród nich wagon pasażerski ostatniego w Polsce tramwaju konnego Rudka-Mrozy, parowóz, który zagrał w kultowym serialu „Alternatywy 4”. Klimat tego niezwykłego miejsca, w którym przebiega renowacja taboru, tworzą stare fotografie, zegary, liczne pamiątki. Niejednemu uczestnikowi naszej grupy, łezka w oku, zakręciła się na widok kartonikowych biletów. To były dopiero podróże!

I tak minął nam ten dzień. Pola słoneczników uśmiechały się do nas, lasy kłaniały nam się w pół, a Wisła i Wkra, mieniły się w słońcu.

Projekt Mazowieckich Zachwytów Motocyklowych realizowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach kampanii „Odpocznij na Mazowszu”.

AKTUALNOŚCI / CZYTAJ WSZYSTKIE →

Szlak zabytków techniki

W 2024 roku Polskie Zachwyty Motocyklowe wyruszą na Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego. To bez wątpienia najbardziej interesująca trasa turystyki industrialnej w Polsce.
|

Kruklin

Serdecznie zapraszam w motocyklową podróż najpiękniejszymi drogami Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.
|

Kobiety na 6 biegu – Bydgoszcz

Przed nami super trening, który w całości odbędziecie na swoich motocyklach!
|

Anna Jackowska-Pluta / Kobieta na motocyklu
|
+48 604 755 666
wyprawa@aniajackowska.pl

© 2022 by Anna Jackowska – Created by S+R
All Rights Reserved