MAZOWIECKIE ZACHWYTY MOTOCYKLOWE

Mazowieckie Zachwyty Motocyklowe – Radom

Sobota była pełna zachwytów. Najpierw zachwyciły nas drogi – pełne kolorów i zapachów, bo to środek lata. Lasy, łąki, pola słoneczników i zbóż. Były zakręty i nawet trochę górek w wydaniu mazowieckim, czyli niezbyt wysokich, ale urokliwych. Potem przyszedł czas na rozprostowanie nóg i chwilę oddechu na MazoPikniku w Muzeum Wsi Radomskiej.

W urokliwym skansenie, na świeżym powietrzu, lokalne smaki: porka, zalewajka, pyszny chleb ze smalcem i racuchy, smakowały wybornie. To był prawdziwy zachwyt dla podniebienia.

A potem pojechaliśmy zwiedzać Radom. I może będę nudna w tych swoich zachwytach, ale miastem też się zachwyciłam.

Jeśli interesują Ciebie takie wydarzenia, masz pomysł na kolejne lub nie wiesz od czego zacząć zapraszam do kontaktu!
Chętnie zorganizuję podróż lub szkolenie dla Ciebie lub grupy z którą jeździsz!

Zachwyt 1.

Muzeum Historii Radomia – super ciekawy spacer przez historię miasta, zamknięty w murach zabytkowych kamienic Gąski i Esterki . Na trzech kondygnacjach, poczynając od piwnic, zaprezentowano dzieje Radomia od IX wieku (budowa piastowskiego grodu na Piotrówce) do końca II wojny światowej (słynnego rozbicia więzienia Urzędu Bezpieczeństwa, 9 września 1945 roku).

Zdjęcia, tradycyjne eksponaty, zostały wzbogacone o wiele prezentacji i efektów multimedialnych.

Zachwyt 2.

Szlak Symboli Radomskiego Przemysłu, czyli podróż w czasie przedstawiona w rzeźbach z brązu. Coś dla lubiących uliczne odkrycia, bo rzeźby schowane są w nieoczywistych zakamarkach miasta. Wśród 19 rzeźb można odnaleźć 2 rowery. Jeden to model wyścigowy, z którego korzystali kolarze podczas licznych zawodów.

Drugi rower to wojskowy typ XX, przy którym żołnierz mógł zamontować karabin. Oba rowery były wytwarzane przez Fabrykę Broni „Łucznik”. Ponadto Kultowe Sofixy, kuchnia gazowa 333, Najsłynniejszy polski pistolet Vis, maszyna do pisania, maszyna do szycia i serek homogenizowany „z krówką” produkowany przez Rolmlecz.  Poszukiwanie symboli miasta, to doskonała zabawa dla całych rodzin.

Więcej informacji na temat historii i lokalizacji Symboli Radomskiego Przemysłu znajduje się na stronie https://symbole.radom.pl/.

Zachwyt 3.

Na pożegnanie Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, w którym znajduje się, jedna z największych w Polsce, wystawa obrazów malarza. Sztuka łagodzi obyczaje, sztuka wycisza i pokazuje nam świat oczami ludzi niezwykle wrażliwych. Lubię zatrzymać się w biegu i popatrzeć na sztukę, nawet jeżeli nie zawsze ją rozumiem. Tutaj rozumiałam bardziej, dzięki wspaniałej Pani kustosz, która towarzyszyła nam w malarskim spacerze.

Kolory, historie i postacie z obrazów Malczewskiego pojechały ze mną dalej, w drogę powrotną do Warszawy.

To był długi, intensywny i dobry dzień. A ja polecam Wam poodkrywać Radom- będziecie zadowoleni. W swojej podróży, możecie tak jak Ja, zainspirować się przewodnikiem Industrialne Mazowsze.

Projekt Mazowieckich Zachwytów Motocyklowych realizowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach kampanii „Odpocznij na Mazowszu”.

AKTUALNOŚCI / CZYTAJ WSZYSTKIE →

Szlak zabytków techniki

W 2024 roku Polskie Zachwyty Motocyklowe wyruszą na Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego. To bez wątpienia najbardziej interesująca trasa turystyki industrialnej w Polsce.
|

Kruklin

Serdecznie zapraszam w motocyklową podróż najpiękniejszymi drogami Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.
|

Kobiety na 6 biegu – Bydgoszcz

Przed nami super trening, który w całości odbędziecie na swoich motocyklach!
|

Anna Jackowska-Pluta / Kobieta na motocyklu
|
+48 604 755 666
wyprawa@aniajackowska.pl

© 2022 by Anna Jackowska – Created by S+R
All Rights Reserved