POLSKIE ZACHWYTY MOTOCYKLOWE

KRUKLIN – Motocyklowy rejs po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich

 

Mazury zachwycają o każdej porze roku, ale w ciepłe i długie czerwcowe dni, są najbardziej przyjazne motocyklistom. Niezliczona ilość krętych dróg biegnących między jeziorami, gęste piękne lasy, a po podroży relaks, cisza i spokój. Serdecznie zapraszam w motocyklową podróż najpiękniejszymi drogami Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Pierwszy dzień wycieczki, przyniesie Ci wiele, niezapomnianych motocyklowych wrażeń. Przejedziemy najpiękniejszymi trasami Mazur, wiodącymi przez lasy i łąki, biegnącymi wzdłuż łagodnych brzegów jezior. Z perspektywy motocykla, płynąc na swoich maszynach malowniczymi krętymi drogami, poczujemy klimat żeglarskich wiosek, miasteczek i portów. To będzie niezapomniany, relaksujący, motocyklowy rejs po krainie Tysiąca Jezior, podczas którego poczujesz bryzę znad Śniardw, Niegocina i Darginu i zachwycisz się okolicą. A że Mazury, to nie tylko piękne widoki, ale ludzie i ciekawa historia, przekonasz się w wielokulturowym Wojnowie, zwiedzają położony nad malowniczym jeziorem Duś, klasztor staroobrzędowców i zabytkowa cerkiew.

Drugiego dnia, pojedziemy motocyklami na północny zachód, odkrywając leżące z dala od głównych szlaków rejony przygraniczne. Do zachwytów z perspektywy motocykla, dołączymy zachwyty z katamaranu, na którym wyruszymy na spływ Łyną. Naszą podróż zaczniemy w stanicy wodnej w Stopkach, około 4 km od granicy z obwodem kaliningradzkim. Charakter rzeki na tym terenie zmienia się, wzrasta szerokość koryta oraz zmniejszają się spadek i prędkość wody. W tej części rzeka Łyna charakteryzuje się przepięknymi widokami, spotkać można tam różnorodną roślinność i dzikie ptactwo. Na czas rejsu oddamy stery w ręce doświadczonego kapitana, który będzie naszym przewodnikiem po tej malowniczej i pełnej tajemnic rzece.

W niedzielę, zanim pożegnamy się z Mazurami, wyruszymy na lokalne drogi, aby jeszcze bardziej nasycić się widokiem jezior, przewietrzyć głowy i złapać wiatr w żagle.

Serdecznie zapraszam!

A NA TRASIE M.IN:

Rzeka Łyna – Jeden z najprzepiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Przejrzyście czysta woda, przepiękna roślinność schowana pod jej taflą. Wszechobecna zieleń, łagodny nurt i zaglądająca do kajaka przyroda pozwolą Ci na całkowity relaks.

Wojnowo – jedno z najbardziej wielokulturowych i wielowyznaniowych miejsc w Polsce. Znajduje się tu prawosławna cerkiew, dom modlitwy starowierców i przede wszystkim ich zabytkowy klasztor.

Klasztor Staroobrzędowców w Wojnowie – Muzeum ikon i kultur w zespole klasztornym, zbudowanym w połowie XIX wieku.

Malownicze mazurskie drogi i jeziora – tych cudów nikomu nie trzeba przedstawiać 🙂

HARMONOGRAM:

29 czerwca, Czwartek
Od 14:00 Możliwość zakwaterowania w Mazurskim Siedlisku Kruklin. Początek wakacji, czyli relaks, basen i korzystanie z uroków Siedliska
19:00 – Obiadokolacja
– Integracja. Przedstawienie planu na następny dzień.

30 czerwca, Piątek
8:00 – Śniadanie
9:30 Wyjazd na trasę:
– Przejazd malowniczą pętlą dookoła mazurskich jezior, m.in. Śniardwy, Kirsajno, Dargin
– Na trasie punkty widokowe, miejsca malownicze i interesujące: min. Osada Kulturowa w Kadzidłowie, Klasztor Staroobrzędowców w Wojnowie
19:00 – Obiadokolacja

1 lipca, Sobota
8:00 – Śniadanie
9:00 – Wyjazd motocyklami na trasę.
11:00 – 14.00 – Rejs katamaranami po Łynie pod granicę obwodu kaliningradzkiego
– Motocyklowy objazd okolicy
Powrót i relaks w Mazurskim Siedlisku Kruklin
19:00 – Obiadokolacja

2 lipca, Niedziela
8:00 – Śniadanie
– Motocyklowa wycieczka malowniczymi trasami
12:00 – Pożegnanie i rozjazd do domów

Informacje dodatkowe:
Trasy łatwe techniczne, w 99 % asfalt (1% to dojazd do miejsca noclegu po utwardzonym szutrze), każdy rodzaj i marka motocykla mile widziana, jazda w grupie lub indywidulnie.

Cena

Motocyklista: 1580 zł
Pasażer: 1490 zł

Cena obejmuje

– 3 noclegi w pokoju dwuosobowym z łazienką w hotelu Mazurskie Siedlisko Kruklin – www.mazurskiesiedliskokruklin.pl
– 3 śniadania
– 3 obiadokolacje
– Korzystanie do woli z basenu, sauny i jaccuzzi
– Spływ katamaranem rzeką Łyna
– Zwiedzanie z przewodnikiem Klasztoru Staroobrzędowców
– Bezpieczny parking dla motocykli
– Opiekę pilota-przewodnika
– Ubezpieczenie Signal Iduna
– Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Cena nie obejmuje

– Biletów wstępu
– Wydatków nieujętych w ofercie
– Obiadów na trasie
– Wydatków własnych

Ilość miejsc ograniczona.

Organizatorem wycieczki jest SeaTours Biuro Podróży Karol Rosada, posiadającym zezwolenie na działalność w zakresie organizacji turystyki nr.297 wydane przez Marszałka Województwa Pomorskiego.

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niezbędnych zmian w programie ze względu na siłę wyższą oraz zmian w cenie wycieczki ze względu na zmianę kursu walut czy inflacji. Każdy uczestnik będzie informowany na bieżąco o zaistniałych zmianach z uwzględnieniem „Warunków uczestnictwa w wycieczkach SeaTours z dnia 16.09.2021”.

Informacje i zapisy

Anna Jackowska
604 755 666
wyprawa@aniajackowska.pl

AKTUALNOŚCI / CZYTAJ WSZYSTKIE →

Szlak zabytków techniki

W 2024 roku Polskie Zachwyty Motocyklowe wyruszą na Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego. To bez wątpienia najbardziej interesująca trasa turystyki industrialnej w Polsce.
|

Kruklin

Serdecznie zapraszam w motocyklową podróż najpiękniejszymi drogami Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.
|

Kobiety na 6 biegu – Bydgoszcz

Przed nami super trening, który w całości odbędziecie na swoich motocyklach!
|

Anna Jackowska-Pluta / Kobieta na motocyklu
|
+48 604 755 666
wyprawa@aniajackowska.pl

© 2022 by Anna Jackowska – Created by S+R
All Rights Reserved